Zwiedziliśmy Centrum Historii ZAJEZDNIA

Zwiedziliśmy Centrum Historii ZAJEZDNIA

W Centrum Historii ZAJEZDNIA zwiedziliśmy wystawę „Wrocław 1945-2016”, która składa się ośmiu części ułożonych chronologicznie. Pierwsza część wprowadza nas w historię spokojnego miasteczka na Kresach Wschodnich w czasach II RP. Jego mieszkańcy zostali zmuszeni do zmierzenia się z realiami wojny, a później także przesiedleń i migracji. Wielu Polaków znalazło swój nowy dom we Wrocławiu, a ich losom poświęcona jest część „Obce miasto”.
O czasach PRL-u opowiadają z kolei m.in. części „Za żelazną kurtyną” oraz „Miasto nad Odrą 1945-1980”. Mogliśmy zwiedzić celę więzienną.
 Na wystawie zwiedziliśmy równie z klasę szkolną z oryginalnymi ławkami z okresu tuż po wojnie, sklep mięsny, dawny przystanek, pokój opozycjonisty oraz obejrzeliśmy wiele ciekawych pamiątek należących do osobistości zasłużonych dla kultury, nauki i sportu.

Zajezdnia MPK przy ul. Grabiszyńskiej to ważne miejsce dla powojennej historii Wrocławia.

W zajezdni MPK na ulicy Grabiszyńskiej we Wrocławiu 26 sierpnia 1980 roku wybuchł strajk solidarnościowy z robotnikami z Wybrzeża. Była to chwila narodzin wrocławskiej Solidarności, ale też ważny moment w formowaniu tożsamości współczesnego Wrocławia.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z naszego pobytu w Centrum Historii ZAJEZDNIA: http://www.ludwisia.pl/galeria/centrum-historii-zajezdnia-we-wroclawiu