O nas

Zachęcamy do obejrzenia reportażu o naszych Podopiecznych: https://wroclaw.tvp.pl/37650643/dlugowieczni-dolnoslazacy-100-lat-kazdemu-moze-sie-przytrafic

Klub Seniora LUDWISIA jest placówką opiekuńczo-aktywizacyjną, zapewniającą Seniorom opiekę od godziny 7.00 do 17.00 (od poniedziałku do piątku) i organizację wolnego czasu, gwarantowaną przez interdyscyplinarny zespół złożony z personelu medycznego oraz niemedycznego.

Klub Seniora LUDWISIA zapewnia opiekę 20 podopiecznym, a zlokalizowany jest w spokojnej dzielnicy Wrocławia (na osiedlu Gądów Mały, ulica Skrzydlata 11a/1a). W pobliżu Klubu jest Kościół Miłosierdzia Bożego (300 m) oraz Park Zachodni (900 m).
Placówka spełnia najwyższe standardy europejskie i jest w pełni przystosowana dla osób niepełnosprawnych (przy wejściu do lokalu jest podjazd dla osób niepełnosprawnych). Wszystkie toalety wyposażone są w systemy przywoławcze oraz mają zamontowane uchwyty dla osób niepełnosprawnych.

Personel

Personel placówki stanowi interdyscyplinarny zespół złożony z doświadczonego i życzliwego personelu medycznego (pielęgniarka) oraz niemedycznego (opiekunowie, rehabilitant, terapeuci zajęciowy, wolontariusze).

Formy pobytu

Klub Seniora LUDWISIA oferuje następujące formy pobytu:

Pobyt CODZIENNY dla:

1. Aktywnych Seniorów, pragnącym podnieść jakość swojego życia, dbających o swoją sprawność fizyczną i intelektualną, wymagających jedynie doraźnej pomocy.
2. Seniorów, zainteresowanych naszą ofertą organizacji czasu wolnego.
3. Seniorów, wymagających opieki w czasie, gdy członkowie rodziny pracują zawodowo.
4. Seniorów wymagających dziennej opieki medycznej.

Pobyt kilka razy w TYGODNIU lub kilka razy w MIESIĄCU dla:

1. Seniorów wymagających czasowej opieki pod nieobecność rodziny.
2. Seniorów, pragnących skorzystać z wybranych zajęć, oferowanych przez nasz Klub Seniora.

Misja

Misją Klubu Seniora LUDWISIA jest zapewnienie najwyższych standardów w opiece nad Seniorami poprzez przygotowanie komfortowych warunków bytowych, zatrudnienie wykwalifikowanego i doświadczonego personelu, dbanie o rodzinną i ciepłą atmosferę oraz aktywizację Seniorów poprzez liczne zajęcia terapeutyczne w obiekcie i poza obiektem.
Oferta placówki skierowana jest zarówno do aktywnych Seniorów, którzy chcą dbać o swoją sprawność fizyczną i intelektualną, jak również do osób, wymagających kompleksowej opieki pielęgniarskiej, medycznej i rehabilitacyjnej.

Inspiracje

Nazwa Klub Seniora LUDWISIA została zainspirowana piosenką Jerzego Połomskiego „Czerwona czapeczka”, której główną bohaterką jest właśnie Ludwisia.

Zachęcamy do posłuchania tej przepięknej piosenki: