O nas

Zachęcamy do obejrzenia reportażu o naszych Podopiecznych: https://wroclaw.tvp.pl/37650643/dlugowieczni-dolnoslazacy-100-lat-kazdemu-moze-sie-przytrafic

Dom Opieki LUDWISIA jest placówką opiekuńczo-aktywizacyjną, zapewniającą Seniorom opiekę od godziny 7.00 do 17.00 (od poniedziałku do piątku), terapie zajęciowe oraz wyżywienie (śniadania i obiady). Podopiecznymi placówki są głównie osoby z początkami chorób starczych (Alzheimer, Parkinson, demencja starcza).

Dom Opieki LUDWISIA zapewnia opiekę 20 Podopiecznym, a zlokalizowany jest w spokojnej dzielnicy Wrocławia (na osiedlu Gądów Mały, ulica Skrzydlata 11a/1a).
Placówka spełnia najwyższe standardy europejskie i jest w pełni przystosowana dla osób niepełnosprawnych (przy wejściu do lokalu jest podjazd dla osób niepełnosprawnych). Wszystkie toalety wyposażone są w systemy przywoławcze oraz mają zamontowane uchwyty dla osób niepełnosprawnych.

Personel placówki stanowi interdyscyplinarny zespół złożony z doświadczonego i życzliwego personelu (opiekunowie, terapeuci zajęciowy, wolontariusze).

Misja

Misją Domu Opieki LUDWISIA jest zapewnienie najwyższych standardów w opiece nad Seniorami poprzez przygotowanie komfortowych warunków lokalowych, zatrudnienie wykwalifikowanego i doświadczonego personelu, dbanie o rodzinną i ciepłą atmosferę oraz aktywizację Seniorów poprzez liczne zajęcia terapeutyczne w obiekcie i poza obiektem.
Oferta placówki skierowana jest do osób, wymagających dziennej opieki pod nieobecność rodziny, ze względu na pogłębiające się problemy z pamięcią i poruszaniem się, spowodowane chorobą Alzheimera, Parkinsona, demencją starczą i innymi chorobami wieku starczego.

Inspiracje

Nazwa Domu Opieki LUDWISIA została zainspirowana piosenką Jerzego Połomskiego „Czerwona czapeczka”, której główną bohaterką jest właśnie Ludwisia.

Zachęcamy do posłuchania tej przepięknej piosenki: