top of page

O nas

   Dom Opieki Ludwisia jest miejscem przeznaczonym dla seniorów zmagających się z zaburzeniami pamięci powstałymi w wyniku chorób demencyjnych i choroby Alzheimera.  Nasza placówka zajmuje się opieką i prowadzeniem terapii zajęciowych mających na celu spowolnienie zaburzeń poznawczych u naszych podopiecznych. Oferujemy dzienny pobyt od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00.

   Prowadzimy różnorodne zajęcia terapeutyczne oraz zachęcamy do aktywności fizycznej dostosowanej do możliwości podopiecznych. Każdego dnia, jeżeli pogoda na to pozwala wychodzimy na spacer do pobliskiego parku, jeżeli aura nie sprzyja prowadzimy ćwiczenia fizyczne na sali. 

   Bardzo ważnym elementem aktywizującym naszych podopiecznych jest przebywanie w grupie. Elementy socjoterapii wpływają na poprawę funkcjonowania społecznego podopiecznych, zastępują utracone role społeczne i pozwalają na nowo odnaleźć się po zdiagnozowaniu choroby, co przeciwdziała nastrojom depresyjnym oraz izolacji społecznej. 

   Nad naszymi podopiecznymi sprawują opiekę profesjonalny terapeuta zajęciowy i opiekun medyczny. Dużego i cennego wsparcia udzielają nam wolontariusze, którzy przychodzą do nas z ciekawymi inicjatywami i dotrzymują towarzystwa. 

   Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do naszego zespołu, pozbyć się samotności i nudy w “czterech ścianach”. Przyjdź do nas: u nas jest bezpiecznie, u nas jest wesoło, u nas czas płynie szybko.

Myślisz nad skorzystaniem z naszych usług?
Odpowiemy na wszystkie pytania.

bottom of page